دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 8 مهر 1399

تازه های انتشارات شهرستان ادب در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

15 شهریور 1397 00:08 | 0 نظر | امتیاز: با 0 رای

شهرستان ادب مانند سال‌های گذشته و با رویکرد معرفی اثار نویسندگان و شاعران ایرانی  تازه های انتشارات خود را در این نمایشگاه فرانکفورت معرفی خواهد کرد.

بروشور چند زبانه از اثار منتشره شده شهرستان ادب و معرفی نویسندگان و شاعران  توسط انتشارات شهرستان ادب تهیه شده است که همانند سال‌های گذشته در کنار معرفی تازه های این انتشارات دراین نمایشگاه عرضه می گردد.

با توجه به ارتباطات سال‌های اخیر با ناشران خارجی و مکاتبات و دعوت بعضی از این ناشران ، از سال گذشته انتشارات شهرستان ادب تصمیم گرفته بود در قالب کمک هزینه نسبت به حضور مولفان و نمایندگان خود در نمایشگاه کتاب فرانکفورت اقدام نماید که با توجه به مباحث مالی و تحولات ارزی اخیر متاسفانه این موضوع را با چالش مواجه کرده است..

انتشارات شهرستان ادب همچنین ابراز امیدواری کرد با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته و حضور نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه طرح گرنت وهمچنین نماینده مجمع ناشران انقلاب اسلامی موضوع مذاکره با ناشران خارجی به خوبی انجام شود و همانند نمایشگاه کتاب پاریس این مذاکرات منجر به نتیجه و انعقاد قرارداد گردد.

شایان ذکر است انتشارات شهرستان ادب ترجمه و انتشار آثار فاخر ایرانی را در دستور کار خود قرارداده است و با جدیت این موضوع را پیگیری می‌نماید به طوری که در نمایشگاه کتاب تهران به عنوان تنها ناشر خصوصی، موفق به انعقاد قرارداد با ناشر خارجی در این خصوص شد.

شهرستان ادب همچنین از پیگیری این انتشارات و اختصاص گرنت به انتشارات نیروانا و آغاز ترجمه رمان «بی‌کتابی» به زبان‌های عربی و فرانسه خبر داد.

 قرارداد ترجمه و فروش رایت رمان «بی‌کتابی» نوشته محمدرضا شرفی خبوشان که برنده جایزه جلال آل احمد و کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده بود میان انتشارات شهرستان ادب و  ناشر تونسی در نمایشگاه کتاب تهران منعقد شده بود.


امتیاز دهید Article Rating
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.