رمان علی اصغر عزتی پاک کتاب تشریف
جمعه, 29 تیر,1403

کتاب تشریف به چاپ رسید

05 مهر 1399 10:35 | 0 نظر | امتیاز: با 0 رای

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان ادب ،‌ «تشریف» تازه‌ترین اثرعلی اصغر عزتی پاک از سوی انتشارات شهرستان ادب روانه بازار شد.   

تشریف داستان مردی به نام  شهریار است که در شب عروسی‌اش متوجه می‌شود که همسرش در دوران دانشسرا دوست صمیمی او، مصطفی، را به امنیتی‌ها فروخته است.

از آن‌جا که شهریار، مصطفی را بسیار دوست می‌داشته، تحمل از کف می‌دهد و حجله را ترک می‌کند.

 بدین‌شکل آوارگی سه‌روزه‌ی او آغاز می‌شود. آوارگی‌ای که سرانجامش در دل برف و یخ تپه‌های اطراف همدان رقم می‌خورد. این داستان در آذرماه سال 1357 در همدان می‌گذرد و قصه‌ی سرگشتگی‌ها و پیداشدن‌هاست.

این رمان ۳۲۰ صفحه‌ای در شمارگان هزار نسخه با قیمت ۵۵ هزار تومان از سوی انتشارات شهرستان ادب به چاپ رسید.

در بخشی از این کتاب میخوانیم:"امشب اما کابوس شهریار اعمال عجیب و شگفت رازی نبود،و سرکشستن ها و دست شکستن ها و روان پریش کردن هاش. مساله او سرنوشت دوستی گرامی بود که از نزدیک ترین کس او آسیب دیده بود و بعد هم بی اینکه حرفی از این آزردگی به زبان بیاورد ،‌مهر بر لب زده و خاموش مانده بود.یک درد جگر سوز !شاید اگر مصطفی روزی حرفی می زد حتی به کنایه ، یادآوری اش در این لحظات باعث آرامش شهریار می شد ، اما نزده بود. مصطفی فقط در پوشش شخصیت آرام و متینش ،‌از مواجهه با مهری دوری کرده بوئ . مدت ها قرار هاش را با شهریار را به شکلی برنامه ریزی میکرد که حضور مهری در آن ها ممکن نباشد. معنای آن سکوت مطلق درباره هم دانش سرایی و همسر نزدیک ترین دوستش ،‌حالا روشن شده بوئ.شهریار بالاخره بر هیجانات درون فائق آمده بود."

علی‌اصغر عزتی پاک متولد 1353؛ كبودرآهنگ كوهين همدان؛ تحصيل‌كرده‌ي حوزه‌ي علميه‌ي قم  است. وی کار ادبی را با نگارش داستان در مجلات آغاز کرد. در سال ۱۳۸۴، نخستین کتاب خود را با عنوان «می‌مانم پشت در»  منتشر کرد.

وی  تاکنون 9 جلد کتاب داستان را نوشته است و جوایز  ادبی مختلفی را بدست آورده است.

 

انعکاس انتشار این خبر  در خبرگزاری ها بدین شرح است:

خبرگزاری آنا

خبرگزاری مهر

خبرگزاری تسنیم

خبرگزاری ایبنا

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری ایسنا

خبرگزاری ایکنا


امتیاز دهید Article Rating
نظرات

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.