دات نت نیوک
جمعه، 4 مهر 1399
نوشته محمدحسن شهسواری

چاپ پنجم رمان «وقتی دلی» راهی بازار نشر شد

10 اسفند 1396 19:38 | 0 نظر | امتیاز: 4.5 با 2 رای

چاپ پنجم وقتی دلی با ظاهری جدید راهی بازار نشر شد.

رمان «وقتی دلی» نوشته محمدحسن شهسواری به چاپ پنجم رسید.  این رمان شهرستان ادب در همان سال انتشار مورد توجه منتقدان و داستان‌نویسان قرارگرفت و در ششمین جایزه جلال آل احمد نامزد شد.

احمد عربلو در مصاحبه‌ای، وقتی دلی را  «نمونه‌ای موفق از رمان دینی»  دانسته و سیف الله نجاریان در یادداشتی نوشته:«وقتی دلی  واقعیتی به نام اهمیت روایت غیرمستقیم از پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین‌(ع) را یادآوری می‌کند و نشان می‌دهد می‌شود بدون اشاره مستقیم به شخصیت معصومان و خانواده آنها اعم از فرزندان، همسران، خواهران و برادران با استفاده از شخصیت‌هایی که در آن روزگار زندگی کردند به بیان منش و رفتار بزرگان اسلام دست زد.»

همچنین علی ششتمدی در یادداشت مربوط به این رمان نوشته است : «این رمان نمونۀ موفقی از هنر مذهبی است. هنری که نسل هنرمندان انقلاب سال‌هاست در جستجوی اکتشاف آن هستند. این اثر هنری که به عقیده نگارنده در آینده به عنوان یک شاهکار شناخته خواهد شد در عین حال که از ساختار و نثر هنرمندانه و متناسب و زیبا برخوردار است و مخاطب اثر را تا پایان غرق در لذت پیش می‌برد، از مضمون آسمانی و از روایتی دارای عمیق‌ترین مفهوم انسانی‌‌‌الهی برخوردار است» امیرمحمد واعظی نیز در یادداشتش وقی دلی را این گونه توصیف کرده‌است: «وقتی دلی تنها قصه مسلمان شدن جوانی از اشراف مکه نیست، بلکه معجونی است از عشق، ایمان، ‌حسد، کینه و غیرت که با شخصیت‌پردازی و بیانی شیرین، جذاب و گیرا و زبانی متناسب با زمان داستان ولی ساده و روان، حیات و مسیر صیرورت انسانی حقیقت‌جو را با تمام شاخص‌های بشری‌اش از غضب و شهوت گرفته تا عشق و ایمان، به تصویر می‌کشد.»

وقتی دلی که به گفته نویسنده سخت ترین رمانی است که تا امروز نوشته است، با محوریت موضوع و شخصیتی از تاریخ اسلام داستان خود را روایت می‌کند. وقایع و اتفاقات صدر اسلام با روایتی آرام و تدریجی شروع می‌شود و در هر فصل با اشاره به اتفاقات مهم صدر اسلام، شخصیت‌های داستان خود را تصویر می‌کند. مصعب بن عمیر شخصیت ممتاز و محوری این رمان است که از همان ابتدا برخلاف قبیله و خانواده‌اش با پیامبر همراه می‌شود.

حالا پس از انتشار چهار دوره از این کتاب و استقبال چشمگیر مخاطبان، چاپ پنجم این رمان خواندنی، با ظاهری نو،  وارد بازار شده‌است. شما می‌توانید این کتاب را بصورت آنلاین از سایت ادب بوک تهیه کنید.

لینک خرید آنلاین "وقتی دلی"


امتیاز دهید Article Rating
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.